Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Czym są feromony i jak je wykorzystać?

Czym są feromony?

Zmysł węchu nie cieszy się najlepszą opinią – od wieków naukowcy i filozofowie krytykują wszystko, co związane z węchem. Darwin uważał nawet, że jest to najmniej ważny ze zmysłów. Jednak zapachy odgrywają znaczącą rolę w naszym codziennym życiu, nawet jeśli ich nie zauważamy, i mogą wpływać na emocje w sposób, w jaki nigdy nie jest to możliwe, jeśli chodzi o wzrok, dotyk, smak i słuch. Jednym z elementów zapachu są feromony. Naturalne substancje produkowane przez naszą skórę. Dziś w formie sztucznej sprzedaje je też prawie każdy sex shop

Co to są feromony?

Emocjonalna moc zapachu jest zdumiewająca – w ciągu kilku sekund zapach może przenieść cię w określone miejsce i czas. Niektóre zwierzęta komunikują się za pomocą związków chemicznych zwanych feromonami. A jak się okazuje, także ludzie wydzielają te szczególne substancje.

Wyobraź sobie, że wszystko, co musisz zrobić, aby zwrócić uwagę płci przeciwnej, to podnieść rękę, odsłaniając pachę. Chociaż może się to wydawać fantazją, komunikacja zapachowa jest normą dla większości ssaków. I to w dużej mierze właśnie zapach odpowiada za to, na ile jesteś atrakcyjny seksualnie dla drugiej osoby.

Feromony to związki chemiczne, które pozwalają zwierzętom sygnalizować swoją obecność partnerowi, bezpiecznie poruszać się po gęstej dżungli lub oznaczać terytorium. Są środkiem komunikacji chemicznej używanym przez żywe istoty — od glonów po słonie — do określania ważnych informacji o ich środowisku. Pszczoły i osy są jednymi z największych użytkowników feromonów i wydzielają je, aby się chronić, pomagać w zakładaniu uli i ułatwiać krycie. W rzeczywistości osa wykorzystuje feromon ostrzegawczy do mobilizowania innych os, gdy napotka zagrożenie.

W przeciwieństwie do zwierząt nie reagujemy chemicznie na zapachy. Na przykład, gdy grupa ludzi wącha różę, możliwe są setki różnych reakcji fizjologicznych i psychologicznych. Innymi słowy, ludzie nie są zaprogramowani, aby reagować na zapach w ten sam sposób. Co więcej, niektóre feromony są wychwytywane przez wyspecjalizowany narząd zwany narządem lemieszowo-nosowym (VNO), który jest częścią jamy ustnej i nosa, który pozwala ssakom posmakować wdychanych przez nie feromonów. Dlatego inaczej niż u zwierząt feromony w przypadku człowieka mogą powodować różne efekty.

Feromony, sex i masaż erotyczny

Feromony są substancjami biologicznie czynnymi wytwarzanymi wyłącznie przez zwierzęta lub ludzi. Ich celem jest, za pomocą wydychanego aromatu, zademonstrowanie innej osobie stosunku do niego. Jednocześnie emitowany zapach jest tak subtelny, że można go wyczuć wyłącznie na poziomie nieświadomym. Dziś feromony są powszechnie produkowane w formie sztucznej. Takie gwiazdy kina erotycznego jak Mia Malkowa czy Brandi Love są angażowane do reklam tych produktów. Ma je w swojej ofercie każdy sex shop. Są też niezbędne, jeśli chodzi o masaż erotyczny.

Najczęściej w sferze erotycznej stosuje się pagony. Odpowiadają za wzajemne przyciąganie się przedstawicieli różnych płci i powinny być dodane w pierwszej kolejności do kompozycji perfum, których celem jest przyciągnięcie partnerki. Z kolei etofiony są używane, jeśli chodzi np. o masaż erotyczny czy jako dodatek do żelów rozgrzewających.

Feromony naturalne i syntetyczne

Do naturalnych feromonów, które najczęściej określa się mianem afrodyzjaków zwierzęcych, należą ukochana ambra, cywet, piżmo, cywet i strumień bobrów. Są to bogate, w większości ostre składniki mające na celu przyciągnięcie partnerów płci przeciwnej. Warto zauważyć, że wszystkie z nich świetnie sprawdzają się w perfumach wieczorowych lub zimowych, ponieważ swoją obecnością tworzą pewną zasłonę przyciągania i kuszącego ciepła, czego dobitnym dowodem są arabskie perfumy olejne z feromonami tego typu. Jednak w sklepach typu sexshop sprzedaję się nieco ulepszone wersje perfum, których głównym zadaniem jest „zwabienie” osoby płci przeciwnej. Takie perfumy powinny być sprzedawane wyłącznie w postaci perfum olejnych z feromonami, które nie zawierają alkoholu ani jego zapachu. Te składniki niszczą naturalne analogi ludzkich feromonów.

 

 

Opublikowano w : Poradnik

Zostaw komentarz